IKKU
  • O NAS
  • REFERENCJE
  • KONTAKT
  • POLITYKA PRYWATNOŚCI
  • FAQ

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA - KOMPETENCJE - SUKCES

Doświadczony zespół ekspertów,
któremu możesz zaufać

SZKOLENIA

KONFERENCJE

DORADZTWO

PROJEKTY

Rozkłady jazdy w komunikacji miejskiej

Celem szkolenia jest prezentacja i wyjaśnienie oraz praktyczna ilustracja najnowszych technik konstrukcji rozkładów jazdy, zapewniających w wyniku ich wdrożenia wymierne korzyści eksploatacyjne, jakościowe i ekonomiczne.

Transport w logistyce - możliwości i zagrożenia

Uczestnicy seminarium otrzymają praktyczne rady związane z krajowym i międzynarodowym transportem z uwzględnieniem transportu, powietrznego, lądowego i wodnego,w tym dotyczące:

  • zagrożeń mogących mieć wpływ na tą działalność,
  • wymagań i obowiązków operatorów oraz świadczenia usług w transporcie wynikających z systemu zarządzania logistyką,
  • znaczenia nowego rodzaju transportu (BSP - Bezzałogowe Statki Powietrzne) na procesy logistyczne i transportowe.

Taryfy i bilety w transporcie publicznym

Celem szkolenia jest prezentacja systemów taryfowo-biletowych jako istotnego czynnika postrzegania atrakcyjności transportu publicznego. Omówione zostaną praktyczne zagadnienia związane ze wszystkimi elementami poboru przewoźnego, a także wskazane zostaną rozwiązania zagraniczne wraz z omówieniem warunków ich implementacji na gruncie krajowym.

Wydawanie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych - aktualne regulacje prawne

Podczas szkolenia przedstawione zostaną obowiązujące przepisy i zasady stosowania zapisów prawnych odnośnie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdami nienormatywnymi.

Czas pracy kierowców

Dzięki wspólnemu rozwiązywaniu (z Ekspertem) kazusów inspirowanych rzeczywistymi problemami przedsiębiorstw przewozowych, słuchacze nauczą się praktycznej interpretacji przepisów niezbędnych przy właściwym planowaniu zadań przewozowych. Szczególny nacisk położono na praktyczne stosowanie rozporządzenia 561/2006.

Kontrola przewoźników wykonujących publiczny transport zbiorowy oraz rekompensata za stosowanie ulg ustawowych

Co się zmieni po 1 stycznia 2017 r.? Przewoźnicy, którzy honorują ulgi ustawowe nie będą otrzymywać dotacji z urzędów marszałkowskich. Rekompensatę za stosowanie ulg będą mogli otrzymać tylko operatorzy. Czy pasażerowie utracą ulgi ustawowe? Czy uczniowie stracą możliwość nabycia biletów szkolnych? O ile wzrosną wydatki gmin na zakup biletów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów? Pytań jest wiele. Warto na nie znaleźć odpowiedź

Jakie zmiany czekają przewoźników osób od 1 stycznia 2017r.

Od 1 stycznia 2017r.w całości zacznie obowiązywać ustawa o publicznym transporcie zbiorowym. Nie będzie zezwoleń, które zastąpione zostaną potwierdzeniem zgłoszenia przewozu, co nałożył na przewoźników i organizatorów publicznego transportu zbiorowego nowe obowiązki. Dokonano zmiany definicji przewozu regularnego, który zostanie zastąpiony przez publiczny transport zbiorowy. Przewozy takie mogą wykonywać zarówno przewoźnicy jak i operatorzy. Jaka jest między nimi różnica? Dotychczasowe zezwolenia wygasną z końcem 2016r. i co dalej? Pytań jest wiele. Warto na nie znaleźć odpowiedź.

Determinanty uzyskiwania refundacji ulg ustawowych udzielanych w drogowych przewozach osób w uregulowaniach prawnych obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. Znaczenie planu transportowego

Od 2017 r. to jednostki samorządu terytorialnego przejmą na siebie obowiązek organizacji transportu, co będzie oznaczać duże zmiany dla samorządów, przewoźników jak i samych pasażerów. Zmiany w transporcie publicznym będą tak rewolucyjne, iż na przygotowanie się do nich pozostaje stosunkowo niewiele czasu.

Przygotowanie i realizacja projektów dotyczących zarządzania mobilnością w miastach

Celem szkolenia jest przedstawienie metodologii przygotowania projektów z zakresu zarządzania mobilnością miejską - zarówno z punktu doboru działań, etapów realizacji jak również opracowania wskaźników realizacji celów.

Smart City - zarządzanie mobilnością miejską

Celem szkolenia jest przedstawienie założeń zarządzania mobilnością - w jaki sposób powinno się ono odbywać, jaki powinien być udział poszczególnych interesariuszy, jakie narzędzia powinno się wykorzystywać oraz jakie istnieją potencjalne źródła finansowania.

Przewóz i spedycja czyli ABC transportu drogowego

W trakcie szkolenia wykładowca opiera się na przykładach z praktyki oraz wspólnie z grupą rozwiązuje rzeczywiste/symulowane zagadnienia związane z zawieraniem zleceń transportowych na odległość, prawidłowym wypełnianiem i posługiwaniem się listem przewozowym CMR oraz obiegiem dokumentów.

Kolej na symulatory - co po 1 stycznia 2018 r.?

Uczestnikom konferencji dziękujemy za bardzo cenny merytoryczny wkład w dyskusje nt. zastosowań współczesnych technik symulacji w procesie szkoleniowym maszynistów i potrzebie ujednolicenia tego procesu dla całego sektora kolejowego. Intensywność obrad i dość duża aktywność osób dyskutujących potwierdziły, że temat symulatorów w kolejnictwie jest bardzo ważny.

NASI PARTNERZY